Liceul Româno-Finlandez

Dezvoltare holistică pentru viitor

ADMITERE 2019-2020

DE CE ÎNVĂȚĂMÂNT LICEAL?

Am ales să continuăm povestea Școlii Româno-Finlandeze, începută în anul 2010, cu același tipar al creșterii organice prin învățământul liceal. A venit natural să oferim o variantă care să răspundă nevoilor întregului sistem preuniversitar.

CUM?

1. ANALIZĂ DOSAR
Documente necesare:
- cererea de înscriere;
- cartea de identitate (dacă este cazul și certificatul de naștere, în copie legalizată;
- adeverinţă cu notele şi media generală obţinute la Evaluarea Naţională din clasa a VIII-a;
- foaia matricolă pentru clasele a V-a – a VIII-a (cu calculul mediei generale);
- fișa medicală;
- scrisoare de intenție;
- scrisoare de recomandare profesor anterior.

2. INTERVIU CU FAMILIA
3. AFIȘAREA LISTELOR CELOR DECLARAȚI ADMIȘI.

Taxa școlară: 18 000 lei/an

*elevii absolvenți ai Școlii Gimnaziale Româno-Finlandeză, promoția 2019 beneficiază de prioritate la înscriere.

MAI MULT DECÂT UN CURRICULUM...

Programa școlară obligatorie este cea națională, Liceul Româno-Finlandez obținând autorizația de funcționare din partea Ministerului Educației și Cercetării și emițând diplome de studii recunoscute național și internațional.

Pe lângă aceste standarde, elevii noștri vor fi îndrumați înspre dezvoltarea abilităților care să îi diferențieze la intrarea în piața muncii.
Procedura de inscriere Gradinita Romano Finlandeza

PROCEDURĂ DE ÎNSCRIERE

1. ANALIZĂ DOSAR
Documente necesare:
- cererea de înscriere;
- fișa medicală;
- scrisoare de intenție;
- scrisoare de recomandare profesor anterior.

2. INTERVIU CU FAMILIA
3. AFIȘAREA LISTELOR CELOR DECLARAȚI ADMIȘI.

Taxa școlară: 18 000 lei/an

Procedura de inscriere Gradinita Romano Finlandeza
Image

PROFIL PEDAGOGIC
Specializarea: Învățător-educator

Practică de specialitate la clasele din învățământul primar și preșcolar din complexul Româno-Finlandez

Profesorii de pedagogie din mediul universitar din România și Finlanda

Centru de cercetare pedagogică

Public Speaking

Dezvoltare Personală

Limba Engleză - predare intensivă

PROFIL UMAN
Specializarea: Științe Sociale – bilingv limba engleză

Bilingv Limba Engleză

Laborator multimedia: pregătire în vederea certificării CISCO, editare, web-design, publicitate

Dezvoltare proiecte tip start-up

Organizări evenimente

Public Speaking

Dezvoltare Personală

Image
Dacă îți dorești un mediu în care copilul tău să fie stimulat nu doar academic, ci și să fie ajutat să se dezvolte în mod holistic pentru a deveni performant în societatea viitorului, atunci vino alături de noi să continuăm povestea!

© Copyright 2019. Design & Development by ITEYE DESIGN.