Dragi parinți,

Ne-am pregătit o vară întreagă pentru acest început de an școlar. Este un an istoric, deoarece ne-am extins și ne pregătim să „cucerim” noi teritorii: punem bazele unei noi etape prin înființarea ciclului gimnazial. Mulțumim pe această cale părinților, care au acceptat în continuare rolul de pionieri ai acestei noi generații. De asemenea, pentru odiseea noastră, am ales să completăm echipa cu persoane tinere, pasionate și extrem de determinate, potrivite pentru a întregi puzzle-ul școlii noastre.

În acest an îndrăznim:

• să fim cea mai bună variantă a noastră de până acum;
• să îi provocăm pe copii să își atingă potențialul academic;
• să formăm caractere, nu doar minți luminate;
• să creăm o comunitate în care elevii să vină zilnic cu plăcere;
• să ne folosim de orice oportunitate care ni se ivește.

#îndrăznește să ne ajuți să construim cea mai frumoasă experiență de școală de până acum a copilului tău!
Avem, așadar, nevoie de voi părinții, experții în viața de acasă a copiilor voștri, pentru a le crea oportunitățile de dezvoltare de care ei au nevoie.

Cu stimă și multă dedicare,
Alina-Cristiana Cîrjă