Bunicul/bunica noastra

SOS … căutăm bunicul/bunica Scolii si Grădinitei Româno-Finlandeză în viaţa fiecăruia dintre noi bunicii ocupă un loc aparte.
Ne amintim cu drag de poveştile lor, de mâncarea gustoasă pe care numai bunica o făcea, de sfaturile lor, de modul simplu în care îşi trăiau şi încă îşi mai trăiesc viaţa unii dintre ei.

Ne dorim ca şi copiii din şcoala şi grădiniţa noastră să aibă parte măcar de un crâmpei de astfel de amintiri cu bunici.

Tocmai de aceea căutăm bunici/bunicuţe care …
- să îi ia în braţe pe copii!
- să le spună poveşti copiilor!
- să îi înveţe pe copii cum să fie oameni de caracter!
- să le arate copiilor cum să zâmbească!
- să-i înveţe pe copii ce înseamnă să fii prieten de nădejde!
- să le gătească copiilor plăcintă!
- să le înveţe pe fete să coasă!
- să-i înveţe pe copii secretele meseriei lor!
- să se joace cu copiii!
- să le dea sfaturi copiilor!

Bunici care să-şi pună deoparte un timp, o zi, câteva ore pentru copiii din şcoala şi Grădiniţa Româno-Finlandeză şi să îşi lase amprenta asupra vieţilor acestor micuţi! Vă aşteptăm cu drag!

Ai nevoie de ajutor?

Daca nu ai reușit să găsești pe site informațiile de care aveai nevoie,
te rugăm să iei legătura cu noi.